top of page

O mně

Předškolní věk jsem prožila v podještědí, kde jsme s bráchou a dětmi z vesnice mohli být celé dny venku. Ticho a zvuky přírody byly mou každodenní zvukovou kulisou.V rodině sice nehrál nikdo na žádný nástroj, ale máma nám často zpívala na procházkách po krajině a na dobré usínání. 

Do školy jsme šli už v Praze. Kromě svých každodenních povinností jsem trávila také spoustu času před gramofonem.Táta měl totiž úžasnou sbírku vinylových desek. 

V šestnácti jsem zpívala v kostelním sboru. I přesto že jsem nosila kanady a měla vlasy načerveno. Zpívat pro lidi na kůru za zvuku varhan byl pro mě nezapomenutelný zážitek. Po gymnáziu jsem vyjela na cesty po Evropě, Izraeli, Egyptě a Kanárských ostrovech. Jezdila jsem na blind a všude stopem. Dny plynuly a postupně se tvarovaly a živá hudba byla mým nejdůvěrnějším společníkem. Vyplňovala prostory v neznámu a spojovala mě s lidmi, které jsem potkávala. 

Po návratu do Čech jsem objevila cestu vedoucí k lidové písni, zejména díky Zuzaně Vlčínské. Do jejích úprav vícehlasů a ostinátek jsem se zamilovala. Písně ožívaly a nabízely obrazy, do kterých jsme se společně na seminářích a zkouškách nořily. 

Všechno se pěkně skládalo, jelikož v ten samý čas jsem potkala další důležitou osobu pro mé směřování, Ivanu Vostárkovou. Díky ní jsem pochopila, že v hlase se odráží celý člověk a fascinovalo mě, že Ivana opravdu slyší, co člověku chybí, nebo jak se cítí. 

Úplně nový pohled na hudbu mi dalo tříleté studium muzikoterapie pod vedením Jana Chromečka na Akademii Tabor a také setkání s muzikoterapeutkou z Berlína, Gunhild von kries. Najednou mi přišla veškerá má tvorba přeplněná a tak jsem na chvíli zavřela dveře jazzu i lidovkám, a otevřela náruč pro ticho a něco nového, co přicházelo sice z dálky a po troškách, ale neslo v sobě právě ty hloubky, do kterých jsem se chtěla nekonečně nořit. 

V roce 2019/20 jsem absolvovala jednoletý seminář CVT- Complete Vocal Technique pod vedením Dity Kosmákové. Kompletní pěvecká technika je mezinárodně uznávaná a inovativní metodika výuky zpěvu, která pochází z Dánska. Je založena na poznatcích z nejnovějších vědeckých studií o zpěvu. 

Momentálně se věnuji zejména zdokonalování své vlastní metodiky hudební výchovy pro základní školy, kam jsem často zvána jako externí pedagog.

Dále se zaměřuji na práci s loopstatinem, hudebními programy a na plánování koncertů s čerstvě vydaným albem Laštovka.

  • Černá Amazon Icon
  • Facebook
  • Instagram
  • Black YouTube Icon
  • Spotify
  • Apple Music
  • Přílivový sociální Icon
bottom of page